PANDORA'S BOX:    

Z přetlaku své tvůrčí činnosti otevíráme, ve jménu Dua Rascals, nebezpečnou Pandořinu skříňku, která je obrazem toho, jakými složitými operacemi procházel vznik některých z iluzionistických vystoupení.

Tato retrospektiva je pojata jako kaleidoskop několika střípků složených do jednoho pevného rámu, který, podpořen další sadou pevných rámových částí, dává dohromady celou naši magickou kariéru.

Kouzelnická kapitola jménem Duo Rascals je vám k dispozici.

Duo, které propadlo kouzlu „Jejího Veličenstva“ Moderní magie.


Na stále progresivnější, ale zároveň melancholické, samozřejmě magické a především vždy osobité tvorbě Dua Rascals je prostě něco, co dokáže oslovit každého diváka.

 

V následujících řádcích máte možnost přečíst si alespoň popis zrodu čtyř plodů ze zahrádky Dua Rascals, které náročným a dlouhodobým pěstěním rostou a vzkvétají mezi kmeny v jejich již tak velkém sadu dobře zakořeněných iluzí.

 

Jak se asi dá očekávat, nepůjde zde v žádném případě o prozrazování kouzel, ale jen svým způsobem chceme naznačit, jak je složité dnes vymýšlet, provozovat, kočírovat a živit se tímto krásným magickým uměním.

 

PART I. - BENJAMÍNEK

Mise byla splněna.

Dračí doupě bylo zasaženo střelou z maskovaného kulometného hnízda.

Země se zachvěla, otevřela a z jejich útrob se klidným tempem vyškrábala další z efektních světových iluzí v podání Dua Rascals.

Již její název – Harp Suspension – dává jasně najevo, že iluze je svým způsobem jemným pohlazením po duši a fascinujícím úkazem s možností donekonečna rozvíjet divákovu fantazii.

Byli jsme po prezentaci této iluze hladoví jako psi, kteří se nemůžou dočkat svého žrádla.

Museli jsme ji mít.....

Museli.

Toužili jsme realizovat a divákům ukázat něco neobvyklého a něco s takovým efektem, který jsme dosud neměli ve svém repertoáru, tedy vznášení.

 

Ale..... nastaly komplikace se kterými se nepočítalo.

Spousta komplikací spojených do jednoho řetězce, který nesl název „Čas a trénování“.

Přes tyto komplikace a počáteční další velké množství nešvarů a dětských nemocí se podařilo sílu této iluze aktivovat a vystřelit jejich stvořitelům do magických výšin.

Cennou devízou je choreograficky ztvárněný způsob předvedení show – na první dojem nenápadný, ale při pozorném shlédnutí se ocení jeho pestrost.

 

Vznášení bylo vždy to, co člověka fascinovalo a nedalo mu spát.

Vznášení je, bylo a bude touha.

Vznášení je neutuchající chtíč dosáhnout nemožné a pokořit všechny přírodní zákony.

Duu Rascals se podařilo vstoupit do tajemné zahrady, která umožnila tyto zákony porušit a po dlážděném chodníčku této zahrady Duo Rascals dokázalo dojít až na konec oblázky poseté cestičky, kde začala další etapa iluzionistické show.

Duo Rascals se dokáže vznášet !!!

Duo Rascals Is Here !!!

 

PART II. - VLAJKOVÁ LOĎ

Další iluzí, kterou vyvrhlo na povrch země zemské jádro a dalším zářezem na pažbě Dua Rascals je iluze uznávaná i americkými kouzelníky, jejichž slova jsou naprosto výstižná - „BEAUTIFUL“, „AMAZING“, „GREAT“.

Iluze, kterou milujeme a která nám již udělala spoustu radosti.

Iluze, jejímuž vzniku předcházela spousta bádání a nekonečného zkoušení.

Iluze, která vznikala 10 měsíců, za kterých se událo šílené množství změn, které byly, bohudík, jen ku prospěchu věci.

Iluze, která se jmenuje „Cardboard Box Illusion“.

 

Dravost, s jakou se v době vzniku tato iluze předváděla, byla něco, co bylo v kouzelnických kruzích (a vlastně ještě je) hodně neobvyklé a některé kouzelnické kolegy odrazovalo.

Nicméně, mašina s názvem Duo Rascals se pevně držela své vytyčené cesty a 16-ti ventilový vytuněný motor této mašiny skvěle sekundoval při cestách po mnoha a mnoha vystoupeních a „Cardboard Box Illusion“ se tak stal korábem či vlajkovou lodí Dua Rascals, se kterou jsme se dostali do spárů veliké bouře mnoha vystoupení, které umožnily přivést tuto iluzi k dokonalosti.

 

Divák sám má možnost shlédnout, jak blízko je kouzelníkova partnerka, během vystoupení, v ohrožení života a jak efektní je závěr vystoupení, který je podpořen objevením velikého hada k němuž chováme určitý respekt (a snad má tento respekt i on k nám), i když už nás několikrát důkladně „pozlobil“.

 

Po dlouhém hledání a tápání nastalo vítězství v podobě konečného vytvoření iluze včetně hudebního podkladu v podání skupiny „Scooter“, který nám umožňuje důkladně se do prezentace iluze „opřít“ a samotnou iluzi si, stejně jako diváci, skvěle až do konce užít.

 

Množství ran, oděrek a krevních podlitin na různých částech partnerčina těla donutilo Duo Rascals k perfekcionismu a bezchybnému předvedení celé show.

 

Vzhledem ke své náročnosti a skvělému efektu je tato iluze vyhlášena britským televizním kanálem Channel 5 jako 5-tá nejlepší iluze všech dob a nás proto velice těší, že můžeme tuto iluzi, i se svým vylepšením, předvádět.

 

PART III. - VELIKÝ POTÍŽISTA

Iluze, která vznikala pomalými kroky a v dalekosáhlých porodních bolestech, se jmenuje „Twister Illusion“.

Byl to další přírůstek do rodiny iluzí Dua Rascals, na který jsme se velice těšili ale….. v dané chvíli nefungovalo nic a samotní porodníci se ocitli ve fázi bezmocnosti.

Nešlo totiž jen o iluzi samotnou ale i o doplňující kouzla z oboru „všeobecná magie“, které tuto iluzi doprovázejí.

Uběhl rok. Docházely nápady, inspirace a nebylo možno s „tím“ hnout.

Stáli jsme na kraji propasti a nebylo možno jít vpřed.

V noci nás strašil fantom jménem Twister.

Nemělo smysl vymýšlet pod tíhou okolností nějaké rozhodnutí v tom smyslu, že do programu dáme to, co máme.....

 

Stalo se však něco, co připomínalo bodnutí vosím žihadlem, které spustilo běh věcí a probudil se mystický drak, který začal chrlit hromady nápadů a spoustu elánu.

Díky nasmlouvanému termínu vystoupení se nastartovala kapitola, ve které se promítla úžasná spolupráce s choreografem a byla vytvořena celková koncepce programu, do jehož realizace bylo potřeba rychle zapojit všechny složky potřebné ke zdárnému konci - tedy kostýmní návrhářku, hudebního dramaturga, již zmiňovaného choreografa.....

Perfektně jsme si rozuměli a nic se nenechalo náhodě.

Vlastně šlo ale hlavně o to jedno – o chemii, která musí vzniknout v samotném Duu Rascals a která bude právě tou dračí silou hnát tyto kouzelníky dopředu tak, aby „Twister Illusion“ spatřila světlo světa.

Bohudík se vše podařilo zvládnout a Duo Rascals dostálo své satisfakci.

 

I hodiny a hodiny strávené v nahrávacím studiu, kdy se „stříhala hudba přímo na tělo“ byly nekonečně dlouhé na to, abychom si nakonec sami řekli - „je to za námi, je to super a stálo to za to“.

….. a dodnes máme z celého komponovaného vystoupení velikou radost a jasný respekt.

 

PART IV. - RADOST NA ENTOU

Dalším případem snu, který jsme realizovali, je iluze Op-Art.

U tohoto velice složitého, ale efektního kolosu, uběhlo 14 měsíců, než byl vytažen ze svého opiového doupěte, aby se otřepal a dále šířil radost z magického umění.

Je to dokonalá a přesná iluze, u které jsme se zase přesvědčili, že vše je relativní a nic není dokonalé a dá se stále ještě vylepšit.

Vzniklo tak kouzelnické vystoupení, které považujeme za jednu ze špičkových světových novinek za poslední 3 roky a my jsme patřičně hrdí na to, že jsme toto vystoupení povýšili na další level.

 

Začátky s touto iluzí byly ale dost šílené.

Začali jsme se potápět a břeh byl daleko.

Protože se nic nedalo trénovat během výroby této iluze, bylo nutno (zase vzhledem k blížícímu se termínu vystoupení) vše natrénovat během 1,5 měsíce.

Dle našeho konstatování to byly jedny z nejpekelnějších dnů, které nám kdy trénování jakékoliv iluze přineslo.

Trénovalo se dvoufázově a i ve snech se nám zdálo o realizaci této iluze, která nám v podstatě zabírala veškerý volný čas.

A čas nebyl na nic. Jenom trénování iluze. Pořád dokola.

Termín vystoupení nás tlačil dopředu.

Ale – podařilo se a nová dimenze byla na světě.

 

A propos – největší měrou se na perfektně zvládnutém předvedení této iluze (a určitě i všech ostatních iluzí) dodnes podílí ta něžnější část Dua Rascals, která toho musela opravdu hodně natrénovat a vytrpět, protože jen ti zasvěcení a znalí ví (a dají mi určitě za pravdu), jak je tato iluze na předvedení náročná a čemu se musí všechno podřídit, aby iluze byla iluzí.

 

A jak jsem již psal, vše je relativní – i při složení hudebního doprovodu k iluzi.

Nikdy mě nijak zvláštním způsobem nezasáhla tvorba anglické hudební skupiny Asia. Takže jsem se při poslechu jejich hudebních nahrávek nijak nerozplýval.

Ovšem, to bylo jen do té doby, než jsem se zaposlouchal do jejich písně „Only Time Will Tell“, která nás oba svým způsobem „omráčila“ a způsobila, že melodičnost, skvělé kytarové riffy a nabušený vrstevnatý rock jsme si dovolili využít při prezentaci naší iluze.

A když už jsme u té hudební stránky vystoupení - jako třešničku na dortu jsme si dovolili na závěr vystoupení nechat zaznít skladbu finských představitelů symphonic metalu – kapely Nightwish, která svou skladbou „Amaranth“ dává jasně najevo, že se dá v moderní magii využít i prvků tohoto hudebního žánru.

 

 

Outro:

Tak. A teď jsme si vrchovatou měrou nechali nahlédnout do podpalubí, ve kterém je možno vidět, že motor a všechna soukolí stroje jménem Duo Rascals musí pořádně promazávat pouze tato dvojice, která je velice ráda, že je součástí kouzelnického oboru s názvem „ILUZE“ a že jejich povolání je zároveň i jejich koníčkem, kterým prostě žijí, protože „MAGIC IS OUR LIFE“.